Żabka Polska S.A. - Nieoficjalny blog "ajentów"sieci handlowej Żabka. Zawsze aktualne informacje.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Warunki współpracy
Koszty-pracownicy Umowa_marza Analiza_wytyczne-umowa Koszty-ajenta problemy-ajentow mamy-cie Kary-finansowe_08.2011 pracownik-idealny-nowy-obywatel Koszty-na-starcie toksyczna-umowa

Post przeczytany 3032 razy!

Przyszłość ajentów sklepów Żabka nie zapowiada się na różowo. Kolejni właściciele sieci ( a zapewne będzie ich wielu) będą wykorzystywali przywilej ustawowy. Kupując „sobie sieć” uzyskają ulgę nie będą przez 3 lata odprowadzali składek za pracowników. Ajenci prowadzący sklepy to także nie ich koszt. Ponieważ ajent zatrudnia sam pracowników. Sytuacja ta daje spore oszczędności właścicielowi sieci. I grzechem byłoby nie wykorzystanie takiej szansy…

powered by WordPress Multibox Plugin v1.3.5

Jedynie ajenci, którzy wypracowują na własnych plecach dochody dla sieci nie zyskają tradycyjnie nic.

Przypominamy:

Przy marży od obrotu 5% i dopłacie za „posłuszeństwo”(AOM ) ok.1900 zł oraz  kosztach ok. 10 tyś. zł…..

Cytat z onet.pl „..Otóż właściciele tych sieci są wedle polskiego prawa tak zwanymi inwestorami zagranicznymi. Rząd polski w szale prywatyzacji wprowadził dla zagranicznych inwestorów pewną ważną zachętę. OTÓŻ PRZEZ TRZY LATA ZAGRANICZNI INWESTORZY NIE MUSZĄ PŁACIĆ ZA SWOICH PRACOWNIKÓW SKŁADEK NA UBEZPIECZENIE SPOŁECZNE! Mijają trzy lata i dotychczasowi właściciele sieci sprzedają je a kolejny właściciel jako NOWY INWESTOR ZAGRANICZNY znów kolejne trzy lata nie będzie odprowadzał składek. Wszyscy pracownicy tych sieci handlowych to ludzie, którzy w przyszłości będą korzystać z naszych składek na ubezpieczenie i dlatego nasze przyszłe emerytury wyglądają coraz marniej. Każdy płacący składki będzie zmuszony dzielić się swoją emeryturą z jeszcze co najmniej czterema osobami, takimi które składek nie płacili ale emerytury im się należą. Jest to Policja, wojsko, rolnicy i pracownicy zagranicznych inwestorów. Czy polski rząd jest ślepy i nie widzi jak wykorzystywane jest prawo o preferencjach dla zagranicznych inwestorów? Jak długo zamierza jeszcze patrzeć na to przez palce? Za wątpliwe korzyści rząd płaci naszą przyszłą nędzą.”

Ustawy regulujące takie możliwości:

Wsparcie finansowe inwestycji na podstawie ustawy z dnia 20 marca 2002 roku o finansowym wspieraniu inwestycji, (Dz. U. z 2002r., Nr 41, poz. 363 ze zm.) w zw. z ustawą z dnia 30 kwietnia 2004 roku o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej ( Dz. U z 2004r. Nr 123, poz. 1291).

Ulgi i preferencje w ramach specjalnych stref ekonomicznych, ustawa z dnia 20  października 1994r. o specjalnych strefach ekonomicznych, (D.Z. U. z 1994 r, Nr 123, poz. 600 ze zmianami)

Zaniechanie poboru podatku na podst. art.22 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r Ordynacji podatkowej (Dz. U. z 2005r., nr 8, poz. 60)
Działania Powiatowego Urzędu Pracy zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia  i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001)

Dolnośląskie Centrum Obsługi Inwestora.
Wspieranie działalności innowacyjnej na podstawie ustawy z 29 lipca 2005r. (Dz. U. nr 179, poz. 1484) o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.

To kilka przykładów – w Polsce obywatel ma o wiele mniejsze szanse niż inwestor zagraniczny. W dodatku brak regulacji chroniących nas przed odpływem pieniędzy (korporacje przepompowują fundusze z Polskich oddziałów do firmy-matki bez ponoszenia żadnych kosztów) co kosztuje nas dziesiątki miliardów rocznie. Ale oczywiście cicho-sza – temat nie istnieje – ważniejsze że IPN wydał 500tys. zł na śledztwo i inne groszowe ‚skandale’ (bo to są grosze w porównaniu z gigantycznymi przekrętami jakie mają miejsce – np. brak przeszkód w spekulacji naszą walutą).

czytaj więcej>>>

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archiwa

Najczęściej czytane

  • No results available

Dla gości