Żabka Polska S.A. - Nieoficjalny blog "ajentów"sieci handlowej Żabka. Zawsze aktualne informacje.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Warunki współpracy
Koszty-ajenta Kary-finansowe_08.2011 mamy-cie toksyczna-umowa Koszty-pracownicy Umowa_marza Analiza_wytyczne-umowa problemy-ajentow pracownik-idealny-nowy-obywatel Koszty-na-starcie

Post przeczytany 4203 razy!

Niefrasobliwość czy niewiedza?

świadczona w stałych godzinach, podporządkowana pracodawcy może być, w pewnych sytuacjach, uznana za pracę wykonywaną w ramach stosunku pracy, ze wszystkimi tego konsekwencjami prawnymi dla pracodawcy. Należy pamiętać, że zawarcie umowy zlecenia, zamiast umowy o pracę w sytuacji, gdy zatrudnienie wykonywane jest w warunkach charakterystycznych dla stosunku pracy, stanowi wykroczenie przeciwko prawom pracownika podlegające karze grzywny w granicach 1.000-30.000 zł.

powered by WordPress Multibox Plugin v1.3.5

 

powered by WordPress Multibox Plugin v1.3.5

powered by WordPress Multibox Plugin v1.3.5

powered by WordPress Multibox Plugin v1.3.5

Osoby decydujące się zawrzeć umowę zlecenia muszą pamiętać, że żadne przepisy nie gwarantują im minimalnego wynagrodzenia za wykonanie zlecenia. Mogą też pojawiać się problemy z udzielaniem urlopów czy pracą ponad ustalone w zleceniu godziny – ale zależy to głównie od charakteru pracy i stosunków z przełożonym.

Odpowiedzialność pracownika za szkodę wyrządzoną pracodawcy, w razie odmiennych ustaleń umownych, będzie miała miejsce w pełnej wysokości – co też odróżnia umowę zlecenia od umowy o pracę.

W razie sporu między zleceniobiorcą a zleceniodawcą ich pozycja procesowa oparta będzie o zasadę równości. Natomiast w przypadków sporów między pracownikiem i pracodawcą mamy raczej do czynienia z uprzywilejowaniem pracownika jako strony słabszej w sporze. Uprzywilejowanie to wyraża się m. in. w zwolnieniu pracownika z kosztów sądowych (z niewielkimi wyjątkami).

Bardzo ważna uwaga !
Jeśli przedsiębiorca wyznacza godziny pracy lub przydziela dodatkowe zadania to nie ma mowy o umowie-zleceniu czy o dzieło. Wtedy powinien podpisać z pracownikiem normalną umowę o pracę

czytaj także >>>

Facebook Comments

3 Odpowiedź do Umowa zlecenie – w sklepie żabka.

 • Lech:

  Rozumiem rozgoryczenie, ale nie oszukujmy się, to nie zlecenie jest tutaj problemem, tylko niskie wynagrodzenie. Zakładając, że pracodawca ma na pracownika do wydania 4000zł miesięcznie, to może to rozpisać na umowę o pracę za jakieś max. 1500-2000zł netto, albo na zlecenie, gdzie netto byłoby z 1000zł więcej. Wybór umowy o pracę nie byłby wówczas już tak oczywisty. Obawiam się jednak, że pracodawca prowadzący żabkę nie ma do wydania na każdego pracownika po 4000zł.

  Natomiast odnośnie pierwszego screenu (o ajencie prowadzącym sklep), to nie można się zgodzić, że jest to stosunek pracy, ponieważ zadaniem ajenta jest prowadzenie całego sklepu na własny rachunek.

  • Michał:

   Lech zauważyłeś w pierwszy screen to ogłoszenie zamieszczone przez partnera d/s rekrutacji. Ogłoszenie w poszukiwaniu ajenta do prowadzenia sklepu żabka. Całkowicie pozbawione profesjonalizmu. Można powiedzieć także, że wprowadza w błąd przyszłego przedsiębiorcę. Zdaje się że siec żabka zatrudnia ludzi o niskim poziomie wiedzy.

 • Anna:

  Umowy zlecenia to największe złodziejstwo w tym kraju! Zrobione w 100% pod pracodawcę. 99,999% osób uczących się zatrudnia się na zlecenie aby nie płacić im zusu! Pracują bez składki ubezpieczeniowej, zdrowotnej, rentowej. Nie mają prawa do urlopów, zwolnień L4, wypowiedzenia, odpraw, urlopu na żądanie oraz nie obowiązuje płaca minimalna!! Mogą płacić 500netto za 8h pracy dziennie w 100% legalnie. Teoretycznie umowa zlecenia powinna być zawierana w szczególnych przypadkach lecz nikt, powtarzam nikt tego nie przestrzega. Jeśli pracuje się 8 godzin dziennie w miejscu pracy u pracodawcy to nie ma nawet prawa dawać umowy zlecenia! Poczytajcie jej zasady! Prywaciarzom to nawet się w koszmarach nie śni aby zatrudnić kogoś na umowę o pracę, agencje pośrednictwa również 90% umów to zlecenie. Ajenci także nie są święci. http://www.ajenci.fora.pl/pracownicy-sklepow,71/praca-w-zabce,348.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archiwa

Najczęściej czytane

 • No results available

Dla gości