Żabka Polska S.A. - Nieoficjalny blog "ajentów"sieci handlowej Żabka. Zawsze aktualne informacje.
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Warunki współpracy
Koszty-na-starcie Umowa_marza toksyczna-umowa Koszty-pracownicy Kary-finansowe_08.2011 problemy-ajentow pracownik-idealny-nowy-obywatel Koszty-ajenta mamy-cie Analiza_wytyczne-umowa

Post przeczytany 7035 razy!

jestem ajentem sklepu „Żabka”. Sklep prowadzę od 2005r.. i jestem w tej chwili w bardziej, niż fatalna, sytuacji. W związku z pozwem, który szykuje się w stosunku do sieci mam pytanie: Czy do pozwu przystępują tylko byli ajenci, czy są tam też ajenci, którzy obecnie prowadzą sklep? Jestem w sytuacji patowej. Z jednej strony nie stać mnie na zamknięcie sklepu, z drugiej nie stać mnie na to, by go dalej prowadzić. Mam do spłacenie górę bezsensownych kredytów, które zaciągnąłem na ratowanie „biznesu” jeszcze w czasie kiedy oszukiwałem się, że to tylko przejściowe problemy i za jakiś czas wyjdę na prostą. Nie wyszedłem. Wpadłem w spiralę zadłużenia i tylko papiery na działalność gospodarczą i świetne biuro rachunkowe pomagają mi szukać rozwiązania w bankach w postaci kredytów konsolidacyjnych. Nie jest to idealne wyjście, ale boję się, że po zamknięciu sklepu zostanę zupełnie sam, z dodatkowymi długami po rozliczeniach z firmą i bez pracy, co w konsekwencji sprawi, że komornicy zabiorą mi wszystko. Dlatego waham się i wciąż boję przystąpić do pozwu. Czy będąc Ajentem mam szanse do roszczenia swych praw nie szkodząc sobie równocześnie wewnątrz firmy? Czy można wywalczyć dalszą współpracę na korzystnych warunkach? W dobie obecnego bezrobocia obawiam się, że po zamknięciu sklepu nie znajdę nic co pomogłoby mi w spłacie długów. Najgorsze jest to, że kredyty zaciągane były na wypłaty dla pracowników, podatki i Zusy co jest kompletnym nieporozumieniem. Jak wytłumaczyć fakt, że za miesiąc powstaje podatek do zapłaty w wysokości 5 – tys. zł, a w portfelu nie ma nic? Jak wytłumaczyć pracownikom, że jest problem z wypłatą kiedy widzą jak wielu klientów zostawia pieniądze w sklepie? Podatki, które płacimy za działalność, po latach pracy w „Żabce” wydają mi się kompletnie wirtualne. Kiedyś ktoś z Centrali powiedział, że skoro Ajent nie ma na podatek to znaczy, że „kasę przehulał”. Czy można przehulać 6 000zł. w miesiąc i tego nie zauważyć? Z żoną żyjemy bardzo skromnie, dzieci ubranka dostają po starszych kuzynach i kuzynkach, nie stać nas na urlopy, a ja czuję się upodlony gdy widzę jak żona odmawia sobie dosłownie wszystkiego! Czy tak wyglądałoby to gdybym te dziesiątki tysięcy podatku przez te wszystkie lata przehulał? Problemy były od początku, ale od chwili kupienia Żabki przez Pentę namnożyły się w kosmicznym tempie. Lubię tę pracę, kontakt z ludźmi itd. Marzę o tym, by prowadzić ten sklep i mieć z tego satysfakcję finansową. Czy jest to możliwe po przystąpieniu do pozwu?

cytat z Mrówki

ja na szczęście nie płaciłam dziury chociaż dwa razy mi ja wyliczono – na szczęście wiem jak to policzyć i okazało się że wypłacono mi nadwyżkę Pierwszym razem policzono mi 8 tys. a miałam 7tys. nadpłaty drugim razem była to już dużo mniejsza kwota ale też błędnie policzona.
Tam też są ludzie którzy się mylą , tylko że wyliczenia szczegółowego nikt wam nie przyśle ale ja musiałam podać szczegółowo każdą kwotę z której brało się moje wyliczenie – czy to jest uczciwe ? na pewno nie bo zazwyczaj tak do końca to większość ajentów nie wie z czego ta dziura wynika . Pozdrawiam

cytat z Buble

Tak a propos inwentaryzacji partnerzy, celowo opuszczają niektóre towary i dlatego uważam, ze jednym z postulatów powinno być możliwość robienia inwentaryzacji w dzień (przynajmniej raz na jakiś czas)a nie w nocy. Tez miałam dziurę 2,500, a przy następnej inwentaryzacji po 4 m-cach zrobiła mi się nadwyżka 4.000 (cud)

cytat z Beciara5

W tamtym roku po inwenturze wyszła mi dziura 23tyś razem z vat który musiałam nadpłacić jeszcze raz,dostałam większe wwa przy czym musiałam 60% kwoty zapłacić gotówka a resztę na raty , po pół roku wyszła mi nadpłata bo zrobiłam na mój wniosek inwenturę z DKiN ponad 4 tys, wiec uważam ze podwyższenie wwa wystarczyło by spokojnie bez rat ...do dziś nie mogę nadgonić strat , zwolniłam pracowników i jadę na stażystach bo mnie nie stać marza za tamten rok 5,2 straty po rozliczeniu 17 tys na koniec roku dlatego dałam sobie jeszcze rok do wyjścia jeśli się nie uda rezygnuję.
Nie rozumiem w ogóle dlaczego jedni nie płacili nadpłaty vat inni potem płacili a teraz nowi ajenci znów nie płaca …….

karola0101

Jeżeli chodzi o celowe pomijanie części towaru przez partnerów przy inwentaryzacji to myślę,że dużo można uratować drukując ARKUSZ RÓŻNIC po zakończeniu remanentu,bo tu mamy widoczne wszystkie braki i nadwyżki.Nie podpisywać remanentu bez sprawdzenia jeszcze raz pozycji z tego arkusza.Ja tak zrobiłam ku niezadowoleniu swojego partnera i ocaliłam kilkaset złotych.Wtedy wybrałam z arkusza tylko kilka pozycji teraz mam zamiar sprawdzić każdą niezgodną pozycję, bo każda znaleziona sztuka towaru to są moje pieniądze i to samo polecam wszystkim.Nie przejmujcie się, że partner chce jak najszybciej zakończyć inwenturę i iść do domu „bo już jest późną godzina”

Borys

Ja również spłacałam dziurę po cześć nie z mojej winy ponieważ inwentaryzacja była zrobiona źle bardzo duża ilość towarów nie podana i parter nie chciał zrobić korekty. Spłata dziury ze zwiększonym wskaźnikiem wwa to tragedia mogąca doprowadzić do dużych problemów finansowych

Kasiula

Znam to!! jak wyliczono mi dziurę na przeszło 12 tysiecy -to myslałam ze zawału dostane.
Ściągałam od księgowej wszystko co sie dało ,liczyłam kazda pozycje odliczałam każdy zwrot,w ch…..re telefonów ,@, przepisywania się ,nerwów,remanentów ,
i bingo !!znalazły się moje pieniądze !!
jedyny feler że nie mogłam doliczyć się niczego z przed migracji!!

Wiem że siedzą tam ludzie -ale za to im płaca!!

Najgorsze jest to że nawet nikt nie powiedział
—-przepraszam pomyliłem/am się —-

nic sprawy nie było i tyle ..

beciara5

W tamtym roku po inwenturze wyszła mi dziura 23tyś razem z vat ktory musiałam nadpłacić jeszcze raz,dostalam wieksze wwa przy czym musiałam 60% kwoty zapłacic gotówka a reszte na raty , po pół roku wyszła mi nadpłata bo zrobiłam na mój wniosek inwenture z DKiN ponad 4 tys, wiec uwazam ze podwyzszenie wwa wystarczylo by spokojnie bez rat …do dzis nie moge nadgonić strat , zwolniłam pracowników i jadę na stażystach bo mnie nie stać marża za tamten rok 5,2 straty po rozliczeniu 17 tys na koniec roku dlatego dałam sobie jeszcze rok do wyjscia jesli sie nie uda rezygnuję.
Nie rozumiem wogole dlaczego jedni nie placili nadplaty vat inni potem placili a teraz nowi ajenci znów nie płaca …….

simka

Trudny temat… Na 6 lat pracy 4 lata mój sklep robił 4 lige… Nie trudno się domyślić ze rozliczenia ajenta wyglądały tragicznie. Na dzień dzisiejszy kończę spłacać 2 karty kredytowe i spory kredyt , który mam na mamę a który poszedł na spłatę dziury finansowej. Myślę ze do konca roku wyjdę z kredytów a później muszę się przyłożyć do spłaty zadłużeń wobec ZUS I US. Mam nadzieję ze pracując już gdzie indziej i mając normalną umowę o pracę zdołam załatwić kolejny kredyt spłacić ZUS i US i nareszcie żyć jak człowiek. Nawet jeśli będzie trzeba konkretnie zacisnąć pasa.

loli

Ja po zamknięciu tego bagna wiem jedno….
 Miałam naciskać partnera do robienia inwentaryzacji przed zamknięciem. A partner mnie zbywał bo wyjeżdżał na urlop i nie miała czasu.Ja też uważam, że im szybciej sie zamknie tym lepiej sie na tym wyjdzie. Ale podstawowa zasada: przed ogłoszeniem o chęci zamknięcia zróbcie sobie inwentaryzację i zobaczcie jak na niej wyjdziecie. 
Po tem dajcie dopiero wypowiedzenie, a im szybciej je dacie tym szybciej i lepiej na tym wyjdziecie.
Ja ten syf prowadziłam nie długo, ale wiem, że na pewno na tym sie nie zarobi nawet najniższej krajowej uczciwie pracując. Wiem, że są ajenci, którzy na lewo sprzedaja alkohol, papierosy i wiele innych artykułów, których im nie wolno, i wtedy wychodzą może na swoje. Ja tego nie robiłam (może to mój błąd?) i wyszłam na tym jak wyszłam.
„Mój” sklep należał do wysokoobrotowego, moja marża wynosiła miesięcznie 4-5% martży. Przeliczyłam że gdybym miała swój sklepik z o wiele niższymi cenami i obrotami zarobiła bym o wiele więcej niż w tym g…nie. Na dodatek bez żadnych „partnerów”, kontroli i AOMów nieszczęsnych. Jeśli ktoś z Was planuje zamknąć to nie ociągajcie się z tym zamiarem bo tylko pogarszacie swoją sytuację.
Pozdrawiam

beciara

W tamtym roku po inwenturze wyszła mi dziura 23tyś razem z vat ktory musiałam nadpłacić jeszcze raz,dostalam wieksze wwa przy czym musiałam 60% kwoty zapłacic gotówka a reszte na raty , po pół roku wyszła mi nadpłata bo zrobiłam na mój wniosek inwenture z DKiN ponad 4 tys, wiec uwazam ze podwyzszenie wwa wystarczylo by spokojnie bez rat …do dzis nie moge nadgonić strat , zwolniłam pracowników i jade na stażystach bo mnie nie stac marza za tamten rok 5,2 straty po rozliczeniu 17 tys na koniec roku dlatego dałam sobie jeszcze rok do wyjscia jesli sie nie uda rezygnuję.
Nie rozumiem wogole dlaczego jedni nie placili nadplaty vat inni potem placili a teraz nowi ajenci znów nie płaca …….

 

źródło: http://www.ajenci.fora.pl/nasze-pieniadze,29/kto-wpadl-w-dziure-finansowa,97.html

Facebook Comments

4 Odpowiedź do Długi ajentów. Jak powstają i co to jest „dziura”.

 • Ajentka sklepu z Katowic:

  WItam mam pytanko i prosze o pomoc w kontakcie z osoba która składała pozew do Weksli z Żabki. Ja również zostałam oszukana przez Żabkę i chciała bym sie dopisac do petycji bo na dzień dzisiejszy muszę spłacać ponad 62000 zł za nie swoje długi. Proszę o pomoc i jaki kolwiek kontakt. Podaje maila fubiatko666@tlen.pl . Pozdrawiam i dziekuje Kasia

  • ,,antychryst dla zabki,,:

   motto

   ,,SZANUJCIE PRAWDE ONA WAS WYZWOLI ,,
   jestem osobą która poreczyła jednemu z waszych ajentów ,,weksel in blanco,
   ,w poczet ogólnie mówiąc tzw ,,szkód i strat jakie wyrządzić w związku z prowadzeniem sklepu,,żabka,, na nieszczescie weksel ten został juz wypisany
   na dosc znaczna kwote ktora zabka zamierza dochodzic i egzekwowac w niedługim czasie min,przez sądy ,komorników itp a ja biedny człowiek
   teoretycznie zostałem w tym ,,umoczony,,ufajac najblizszej osobie

   chciałem was pocieszyc bowiem SYTUACJA PRAWNA CENTRALI ZABKI JEST
   W TEJ CHWILI BARDZO SMUTNA I TRAGICZNA ,i jesli centrala dochodzic ,,swego,,
   to z mojej reki ,,GROZI IM NIESTETY TEGIE LANIE ,,

   DLA ,,rozjasnienia umysłow niose wam ,,kaganek oświaty,, bo widzę ze zyjecie tu w strasznym,,ciemnogrodzie,, ,,strachu ,, i ,, tępocie,,

   zacznijcie twardo walczyc z ich pseudoprawnikami ,pseudosedziami ,pseudourzednikami bo naprawde zginiecie

   NIE LEKAJCIE SIE

   wierze ze to to co teraz napisze wykorzystacie ,mnie uda uratowac kilka
   ,,zabłakanych dusz byłych ajentow zabki,,a centrale i te gangstersko -
   złodziejska firme doprowadzic do plajty

   a teraz chwila prawdy

   1 ,,umowa ajencji,,

   stan prawny

   majac do czynienia z ,,umowa ajencji ,, niezaleznie od tresci cały czas
   mamy do czynienia z przepisami,,, kodeksu pracy,, to oznacza ze
   ,,ajent,, nie jest samotnie działajacym przedsiebiorca ale takze pracownikiem
   co oznacza ze centrala jest takze pracodawca dla ajenta

   przepisy,, kodeksu cywilnego,, jedynie uzupełniaja ,,kodeks pracy ,, tworzac
   jedna całosc jako ,,kodeks pracy,,

   1 ciemnota wciskana przez centrale zabki,;

   ,,kodeks cywilny ,,i ,,kodeks pracy,, to dwa osobne akty prawne które
   nie maja z soba nic wspólnego ,a przepisy kodeksu cywilnego wykluczaja
   stosowanie przepisow kodeksu pracy

   wniosek ,-ajent zabki – niezaleznie od tresci umowy jaka podpisal z centrala, ma prawo dochodzic swoich praw pracowniczych od centrali zabki przed sadem pracy ,jak rowniez przed panstwowa inspekcja pracy ,to sa sprawy nadgodzin ,urlopow odpoczynku itp i zadac odszkodowania w przypadku gdy byly nagminnie łamane ,

   wiec zamierzam złozyc skarge do pip-u i do sadu pracy ,o ukaranie centrali
   za lamanie praw pracowniczych i dojde swego bo dowodow mam tej kwestii duzo ,przypominam takze urzednikom pip-u o mozliwosci ukarania ich
   w przypadku gdy odmowia mi np przeprowadzenie takiego postepowania
   i w jakis dziwny sposób beda nadmiernie uchylac sie od mojej skargi

   2 , ,,weksle in blanco,,

   integralna czescia kazdego weksla jest deklaracja wekslowa tzn tytuł
   wierzytelnosci , wierzyciel dochodzac swojej wierzytelnosci z tytułu weksla
   nie moze dochodzic ,go ,,bo ma weksel i to wystarczy,,dochodzac przed sadem niestety ale centrala do weksla musi dostawic

   pełna dokumentacje ,umowe ,tytulu ,faktury itp etc

   udowodnic z czego wzieła sie dana kwota
   na dodatek
   przedstawic przed sadem własciwym dla zameldowania dłuznika
   bowiem zgodnie z kodeksem cywilnym spory rozpatruje sad własciwy
   dla sadu pozwanego ,a nie sad w poznaniu//wyjatkiem tu jest okolicznosc gdy wlasciwosc sadowa centrali pokrywa sie z wlasciwoscia sadowa dłuznika l ,wiec obale nakaz sadu w poznaniu jezeli sie okaze ze byl sadem niewlasciwym ,gdyz wyrok ten z mocy samego prawa bedzie
   niewazny

   2 ciemnota wciskana przez centale zabki

   ,,naleznosci swojej bedziemy dochodzic przed sadem w poznaniu,,
   -zycze szerokiej drogi

   wniosek – 1 -nie przed sadem w poznaniu tylko przed sadem własciwym

   2-z pełna rzetelnie zrobiona dokumenacja

   bo jak sie dopatrze niescislosci , przekretu , lamania prawa a niestety tez mam na to dowody to bedzie ciag dalszy w prokuraturze i przed sadem karnym ,w prokuraturze pechowo dla centrali własciwej dla zamieszkania ajenta bowiem przepisy kodeksu karnego rozpatruje sie w miejscu pope lnienia ,ewentualnego przestepstwa

   3 WEKSEL A UMOWA AJENCJI

   zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sadu Najwyzszego

   WYROK SN z dnia 26 stycznia 2011r Sygn akt II PK159/10

   tak ogolnie

   zabronione jest przez pracodawce czytaj //centrala zabki//nabywanie ,i dochodzenie od pracownika
   czytaj //takze ajenta //jakichkolwiek naleznosci ,roszczen w tym takze za tzw
   szkody//z tytułu weksla, ryzyko finansowe przedsiewziecia ,jest po stronie pracodawcy a nie pracownika ,pracodawca moze karac pracownika za szkody
   ale i tu znow centrala ma pecha

   zgodnie z przepisami kodeksu pracy tj np upomnienie nagana ewentualnie
   dyscyplinarne zwolnienie
   wniosek
   wyrok sadu najwyzszego spowodowal ze

   centrala nie moze skutecznie dochodzic jakichkolwiek naleznosci z tytulu
   weksla ,gdyz po prostu nie maja juz jakiejkolwiek mocy prawnej

   na chwile obecna stan prawny jest taki ze

   czekam az centrala ruszy sie do sadu z pozwem bo ja te rekawice podnosze

   1dochodzac swojej naleznosci z
   weksla centrala musi sie liczyc
   z zawiadomieniem o mozliwosci popelnienia przestepstwa mam tu
   na mysli //wyłudzenie , oszustwo doprowadzanie do niekorzystnego rozporzadzenia mieniem//

 • jeszcze ajent:

  Super ten rok się zaczyna, wypłaty do góry tylko nie moja od 5-ciu lat jak pracuje, nowy AOS żeby bardziej nas ukarać, obroty coraz gorsze, ostatnio pracuje za darmo, włamali się do sklepu a ubezpieczalnia oddaje tylko wartość netto więc reszte ja tylko 3 koła a złodzieja nie znaleziono jak zwykle, szukam nowej pracy bo psychicznie wysiadam niech szukają innego głupiego!Pozdrawiam.

 • anonim:

  ale to wszystko jest dramatyczne, chcialam zamknac zabke, to ja zamknelam, rozliczylam sie, zamknelam temat
  nie bede bronic zabki ale nie piszcie, ze was okradla
  obnizala marze, prawda, dlatego zamknelam ten biznes zanim mnie zabil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Archiwa

Najczęściej czytane

 • No results available

Dla gości